Zednické práce

Komplexní zednické práce samozřejmě nemohou v naší nabídce služeb chybět, neboť jsou v podstatě základem všech rekonstrukcí bytů.

V rámci rekonstrukcí tedy provádíme veškeré zednické práce:

  • zdění (zejména bytových jader a příček)
  • obkladačské práce
  • zasekávání šliců
  • štukování
  • malování
  • oškrábání maleb a tapet
  • vyrovnání (betonáž) podlah
  • zednické začišťování po demolici příček apod.

Zdění bytových jader

Bytová jádra z umakartu je potřeba v první řadě vybourat a poté vyzdít. Jako nejspolehlivější materiál pro vyzdívání se už před mnoha lety osvědčil ytong. Jedná se o tvárnice různých sil, s nimiž se velice snadno manipuluje (jsou totiž celkem lehké) a rovněž poskytují velkou odolnost, jsou tedy velmi pevné. Sekání do ytongu je rovněž jednoduchou záležitostí, drážky pro rozvody vody aj. lze připravit celkem rychle, stejně jako montáž zařizovacích předmětů.

Obkladačské práce

Kvalitní obkladačské práce jsou samozřejmostí a správný výběr obkladu sice záleží především na vás, s výběrem vám však pomůžeme. Společně vybereme vhodné obklady a dlažbu nejen do bytového jádra, ale i třeba ke kuchyňské lince.

V současné době je trh v podstatě přehlcen množstvím různých variant obkladů a dlažeb, velikosti formátů, barvy i vzory jsou téměř nekonečné, přičemž se pravidelně objevují nové a nové kolekce.

Oškrábání zdí

Staré omítky v 99% nestačí pouze přemalovat, ale je nutné je oškrábat. To navíc platí dvojnásob, pokud jsou na zdech nalepené tapety. Oškrábání staré omítky je tedy v podstatě nutné. Pokud byste se rozhodli původní zdi pouze přemalovat (tedy bez škrábání), téměř jistě by se časem vyrýsovaly nerovnosti a praskliny.

Vyrovnání podlah

Pokládat novou podlahu se neobejde bez kvalitně vyrovnaného podkladu. Nevyrovnané podlahy by totiž mohly způsobit nejen estetické nedostatky, ale rovněž by celkově znehodnotily užitné vlastnosti podlahy nové. Pro vyrovnání podkladů se dnes běžně používají nivelační stěrky.

Tip - zednické práce jsou samozřejmou součástí našich služeb: kompletní rekonstrukce bytu a rekonstrukce bytového jádra. Kromě toho vám můžeme nabídnout renovaci parket či výrobu kuchyňských linek a vestavěných skříní na míru.