Rekonstrukce bytového jádra Praha

Provádíme rekonstrukce bytového jádra / koupelny v panelových i zděných bytech včetně všech zařizovacích předmětů.

Rekonstrukce bytového jádra je jednou z našich stěžejních služeb již od roku 1994. Co se týče materiálů a prováděných prací, zakládáme si na maximální kvalitě a preciznosti. Naším prvotním cílem je vždy spokojený zákazník.

Důvody rekonstrukce panelákové koupelny mohou být různé. Stará umakartová jádra, která dodnes "straší" ve většině panelových bytů, jsou nevzhledná a ve většině případů v dezolátním stavu. Nadále tak ani nemohou splňovat současné normy a požadavky na hygienu či bezpečnost. Zejména stará elektroinstalace může být v mokrém prostředí, kterým je bytové jádro, opravdovým nebezpečím pro Vás i Vaši rodinu).

Rekonstrukce bytového jádra - typy jader

Rekonstrukce bytového jádra může leckdy dosáhnout lepšího využití dostupného prostoru, případně posunutím nenosné příčky celý prostor zvětšit. K tomu, abychom mohli doporučit případnou změnu, je dobré znát "typ" Vašeho bytového jádra. Obecně rozeznáváme 4 typy, v praxi se ovšem často setkáváme i s mnohem složitějšími strukturami.

Základní typy bytových jader se označují písmeny T, E, H a F.

Bytové jádro tohoto typu se vyznačuje především tím, že je celé (kromě přední stěny, která je z umakartu) spasováno mezi panelové zdi. Lze prakticky posouvat pouze přední stěnu. Tím získáte více prostoru v koupelně a na WC, avšak samozřejmě na úkor jiné místnosti - zpravidla chodby. Propojení koupelny s WC není v tomto případě žádným problémem, jelikož dělící příčka je opět z umakartu.

bytové jádro typu T

Toto bytové jádro poskytuje mnoho variant dispozičních změn. Jádro je kromě zadní panelové stěny celé z umakartu a je tedy možné s  těmito příčkami téměř libovolně hýbat (samozřejmě však na úkor sousedících místností).

bytové jádro typu E

Přední i zadní stěny bytového jádra jsou umakartové, přičemž pouze boční stěny jsou panelové. Tyto panelové příčky však nebývají nosnými zdmi a lze s nimi v rámci možností hýbat. Na zadní umakartové zdi bývá velice často zavěšena kuchyňská linka.

bytové jádro typu H

Přední stěna a boční stěna WC jsou v tomto případě panelové, zatímco zadní stěna a boční stěna koupelny jsou z umakartu. Posouvat lze samozřejmě tuto umakartovou boční stěnu (která však často sousedí s nepříliš širokou chodbou), případně lze však i hýbat s přední stěnou, která je sice z panelu, ale nebývá nosnou zdí.

bytové jádro typu F

Kdy by mohla být rekonstrukce bytového jádra započata? V případě, že se rozhodnete pro naši firmu, je naším hlavním zájmem začít s pracemi co možná nejdříve. To však závisí na volnosti našich kapacit a rovněž na Vás. Vždy se snažíme vyhovět Vašemu přání tak, aby Vám termíny realizace co možná nejvíce vyhovovaly vzhledem k Vašemu volnému času nebo například Vaší dovolené apod.

Rovněž se snažíme vyhovět požadavkům na omezení hlučnosti prací o víkendech a v pozdních hodinách. Z tohoto důvodu zpravidla začínáme s realizací rekonstrukce bytového jádra v pondělí, abychom bourací a jiné hlučné práce stihli provést ihned na začátku týdne a o víkendu tak nerušili ostatní obyvatele domu. Pokud Vám však pondělí nevyhovuje, samozřejmě se lze domluvit na jiném dni. Veškeré práce přizpůsobíme tak, abychom nárokům na omezení hlučnosti opět vyhověli.

 

Kvalitní rekonstrukce koupelny Praha

Rekonstrukce bytového jádra je záležitostí, ke které nemusí být impulzem nevzhledná estetická stránka, ale i nároky na hygienu či bezpečnost. Možná už máte nějakou dobu představu o tom, jak by nová koupelna a WC měly vypadat. Možná nemáte představu žádnou, nebo jste o tom doposud nepřemýšleli. V každém případě jste však na správném místě. Poté, co si s námi domluvíte bezplatnou konzultaci, s Vámi probereme veškeré Vaše požadavky. Společně pak vytvoříme unikátní návrh ohledně rekonstrukce bytového jádra.

Pakliže už nějakou představu rekonstrukce bytového jádra máte, není nic jednoduššího než nás kontaktovat. Můžete nám zaslat půdorys stávajícího stavu a své požadavky a nápady - podoba nového jádra, rozmístění a podoba zařizovacích předmětů (vana / sprchový kout, WC geberit / kombi, výška obkladů apod.).

Se vším Vám poradíme a společně navrhneme unikátní návrh rekonstrukce bytového jádra.

A jaké jsou vlastně možnosti? Typická bytová jádra z umakartu je potřeba vybourat a znovu postavit. V závislosti na typu bytového jádra (zda je celé umakartové či je zasazeno do panelu), lze nové jádro postavit větší či menší, posunout určitou zeď či posunout nebo rovnou odstranit dělicí příčku mezi koupelnou a WC. Těmito častěji spíše drobnými změnami v podobě několika málo centimetrů lze mnohdy docílit zvětšení prostoru a zmaximalizovat tak i užitné vlastnosti celého jádra.

Změny dispozic bytu se však často neobejdou bez stavebního povolení, což je dobré mít na paměti. Pokud se ovšem dispozice nemění, tento požadavek obvykle odpadá. V obou případech však doporučujeme informovat bytové družstvo, SVJ či správce domu o tom, že ve vašem bytě bude rekonstrukce bytového jádra probíhat.

Cena rekonstrukce bytového jádra

Otázka ceny rekonstrukce bytového jádra je značně subjektivní a liší se v závislosti na tom, jak velké je vaše stávající jádro a jaké sanitární vybavení si do koupelny a WC pořídíte. Preferujete vanu či sprchový kout? Líbí se vám závěsné WC nebo dáváte přednost klasickému? Odpovědi na tyto otázky jsou individuální a záleží pouze na vás, popřípadě na dispozicích vašeho bytového jádra, kterou variantu zvolíte.

Na naší prodejně vám pomůžeme vybrat vhodné obklady, dlažbu i sanitární vybavení. V současné době spolupracujeme s velkoobchodem „SIKO koupelny“, z jehož katalogu si určitě vyberete. Chcete vidět předměty z katalogu naživo? Pokud ano, nic vám nebrání tomu, abyste se do „SIKA“ – popřípadě jiného obchodu – podívali na vlastní oči.

Veškeré vybavení si ostatně můžete koupit sami, pamatujte však, že pokud za vás vámi vybrané vybavení zakoupíme my, předejdete tím problémům s jeho kontrolou a dopravou. Pokud navštívíte naši provozovnu, na místě vám po prodiskutování všech změn a návrhů sestavíme cenovou nabídku rekonstrukce bytového jádra, a to zcela zdarma a bez jakýchkoliv závazků.

Cenovou nabídku rekonstrukce bytového jádra Vám vypracujeme nezávazně a zcela zdarma

 

Byt při rekonstrukci bytového jádra

A jak je to s užíváním bytu? Je možné v něm během rekonstrukce normálně bydlet? Ačkoliv je rekonstrukce bytového jádra běžnou záležitostí a celkem snadnou procedurou, vždy doporučujeme, aby si zákazník během rekonstrukce zajistil přechodné bydlení např. u příbuzných nebo u známých. Je třeba si totiž uvědomit, že vybourání starého bytového jádra rovněž znamená odpojení veškerého sanitárního vybavení. Tím je například vana nebo záchodová mísa. Jedná se tedy o dost životu potřebné prvky, bez kterých by se Vaše bydlení v rekonstruovaných prostorech dosti ztížilo. Nehledě na hygienu či samotnou bezpečnost.

To, že je byt prakticky neobyvatelný, Vám však nebrání jej kdykoli navštěvovat a prohlédnout si tak například již provedené práce.