Montáž oken

Dodávka a montáž oken rovněž patří do nabídky našich služeb, co se rekonstrukce bytů týče.

V případě zájmu tedy zajistíme dodávku a montáž všech běžně dostupných druhů oken:

  • plastová okna;
  • dřevěná / eurookna;
  • hliníková a ocelová okna;
  • kombinovaná.

Plastová okna:

Plastová okna jsou pravděpodobně tím nejpoužívanějším typem oken, a to zejména v panelových či jiných obytných domech.

Staly se oblíbenými již koncem 20. století. Od té doby jsou hojně využívány dodnes, a to především kvůli úspoře energií. Kromě toho však poskytují i zvukoizolační a tepelné vlastnosti.

Ve své podstatě se jedná o kovové rámy, které jsou pokryty plastem.

Dřevěná okna / eurookna:

Dřevěná okna neboli také eurookna jsou ve značné míře využívána zejména v posledních desetiletích. Základem eurooken je samozřejmě dřevo, čímž jsou mnohem šetrnější k životnímu prostředí než třeba okna plastová.

Ačkoli jsou dřevěná okna velice odolná a při správné údržbě budou pravděpodobně dobře sloužit ještě Vašim potomkům, obecně se příliš nedoporučuje umisťovat dřevěná okna do příliš vlhkých prostor. Např. do koupelen jsou tedy vhodnější spíše okna plastová. Záleží však především na uživateli a z estetických důvodů (např. pro zachování jednotnosti celého domu) může bez větších obtíží zvolit i eurookna.

Eurookna jsou rovněž vhodná jak do moderních, tak i do klasických či přímo rustikálních staveb. Na výběr totiž máte několik možností povrchových úprav, okna navíc nemusí mít klasickou hnědou barvu dřeva. Lze zvolit například i nějaký světlejší či přímo bílý odstín.

Obecně také kromě dlouhé životnosti poskytují i vysoce kvalitní zvukoizolační a tepelné vlastnosti, a to i v podobě značných úspor energií.

Hliníková okna:

Hliníková okna se těšila velké popularitě zejména koncem 20. století. Tehdy nabízela velice příznivou cenu a v poměru s užitnými vlastnostmi - hliník je totiž velice lehký a zároveň odolný - byla jasnou volbou zejména do průmysluvých budov, nicméně i v běžných domácnostech. Odolnost samotného hliníků spočívá zejména v tom, že jej prakticky vůbec neovlivňují klimatické změny. Na rozdíl tedy např. od dřevěných oken je lze použít i do vlhkých prostor. Rovněž jsou prakticky bezúdržbová.

Díky moderním výrobním postupům dokáží rovněž poskytovat i tepelné a zvukoizolační vlastnosti.

Tip - pokud zamýšlíte komplexní přeměnu interiéru, přečtěte si více o kompletní rekonstrukci bytu. Při kompletní rekonstrukci nabízíme náhradní ubytování zdarma. Do naší nabídky služeb patří rovněž výroba kuchyní a nábytku na míru, renovace a broušení parket či 3D vizualizace interiérů.