Topenářské práce

Topenářské práce jsou v rámci naší hlavní činnosti, kterou jsou rekonstrukce bytů a další úpravy interiérů, neodmyslitelnou součástí.

Běžně tedy realizujeme:

  • rekonstrukce a rozvody topení
  • instalace kotlů - plynových, elektrických, kombinovaných
  • instalace podlahového vytápění
  • další běžné topenářské práce

Práce provádíme v nejvyšší kvalitě, která je zárukou nejen dlouholeté životnosti, ale i samotné bezpečnosti. S tím souvisí i správný výběr materiálů, které mají zpravidla rozdílnou životnost i výdrž. Volba nekvalitního materiálu tedy může být ke škodě, protože jejich oprava je v některých případech velice nákladná (např. u podlahového vytápění, kde jsou rozvody prakticky nepřístupné).

Materiály pro rozvod topení:

  • plastové
  • měděné
  • ocelové
  • vícevrstvé materiály

Plastové potrubí

Plast je velice oblíbený nejen díky své příznivé ceně, která je tak o poznání nižší než například u trubek z mědi, ale i díky snadné manipulaci a montáži. S korozí si v případě plastových trubek nemusíte dělat vrásky, stejně tak vás nemusí trápit ani usazeniny.

Ve prospěch plastu hovoří i menší provozní hlučnost a dlouhá životnost. Stinnou stránkou však může být nižší odolnost vůči teplu oproti třeba kovu, u něhož je tepelná odolnost výrazně vyšší.

Měděné potrubí

Měď snese opravdu vysoké teploty kromě odolnosti vůči korozi snadno odolává i usazeninám. Montáž je však o poznání náročnější než například u trubek z plastu. Stejně tak i cena se pohybuje o něco výš. Obecně však poskytují dlouhou životnost.

Ocelové potrubí

Oproti mědi či plastu ocel časem koroduje. Montáž ocelového potrubí rovněž není příliš snadnou záležitostí, avšak ocel přináší jisté pozitivum v podobě vysoké tepelné odolnosti.

Vícevrstvé materiály

Kompromisem všech předchozích variant jsou trubky z vícevrstvých materiálů.  Jedná se vlastně o funkční spojení plastu s kovem, čímž je zajištěna jak vysoká tepelná odolnost, tak i odolnost vůči korozi. Montáž je navíc snadná a díky rozumné ceně se tak jedná o jeden z nejvhodnějších materiálů pro rozvod topení.

Tip - topenářské práce jsou součástí naší nabídky při kompletní rekonstrukci bytu či rekonstrukci bytového jádra.