Rozebrání vs. částečná oprava parket

V minulém článku jsme si řekli něco o postupu renovace parket, nyní se podíváme na situaci, kdy je potřeba podlahu buď kompletně rozebrat či jen částečně opravit.

Renovace parket - rozebrání podlahy

Ne vždy stačí staré parkety pouze přebrousit a znovu nalakovat. V některých případech je totiž nutné celou podlahu rozebrat.

Pokud totiž parkety vržou nebo se v tom horším případě dokonce hýbou, jedná se o zásadní problém a samotné broušení a opětovné olakování by tento problém samozřejmě nevyřešilo. K těmto neduhům dochází nejčastěji v případech, kdy jsou parkety přibíjené hřebíky.

Parkety se poté musí kus po kuse rozebrat, očistit pero-drážka, "odhřebíkovat", roztřídit levá-pravá a následně opět položit do lepidla.

Renovace parket - částečná oprava

Nutnost rozebrání parket v celé místnosti je asi tím nejhorším scénářem, avšak v některých případech nemusí být absolutní nutností. Pokud totiž není podlaha v příliš zdevastovaném stavu a je potřeba vyměnit pouze pár parket v krajích místnosti, postačí vyměnit pouze tyto okrajové části za nové.

Často však nejsou poškozené pouze parkety v rozích místností, ale postižené místo se může nacházet i v prostoru. V takovém případě je postup trochu odlišný. Pokud je totiž poškozených parket pouze pár, bylo by zbytečné podlahu rozebírat až k tomuto místu. Proto se vyřízne a vlepí se parkety nové, a to v co nejvíce podobném odstínu jako je zbytek podlahy.

Tip - pokud máte o renovaci parket zájem, neváhejte nás kontaktovat.